اسماعیل طباطبایی مقدم، عضو هیئت مدیره این شرکت صنعتی با اشاره به ساخت دستگاه بلوک زنی در این مجموعه صنعتی، گفت: بلوک زنی به فرآیند ساخت بلوک سیمانی گفته می شود و دستگاه هایی که برای این منظور استفاده می شوند، دستگاه بلوک زنی نام دارند و با استفاده از دستگاه بلوک زنی قادر خواهیم بود بلوک دیواری و سقفی ایجاد کنیم.

وی دستگاه بلوک زنی را شامل سه بخش اصلی قالب، بدنه و سمباده دانست و افزود: کنترل ارتفاع بلوک، حرکت به جلو بعد از هر کورس کاری، کنترل تراکم مواد و شمارشگر تعداد تولید از جمله مزایای ماشین بلوک زنی تولید شده در این شرکت است، همچنین دستگاه بلوک زنی قابلیت این را دارد تا ۱۰۰۰ عدد بلوک دیواری را در هر ساعت تولید کند. سیستم های کاری دستگاه بلوک زنی هیدرولیک و مکانیک با سیستیم پیشرفته و توان دور زدن توسط چرخ پنجم در انتهای خط گردش درجا تا ۳۶۰ درجه را دارد.

طباطبایی تعداد الکترو موتورهای موجود در این دستگاه بلوک زنی را ۶ عدد شامل یک عدد موتور حرکت چهار کیلووات، یک موتور هیدرولیک پنج کیلووات با دور ۹۰۰ در هر دقیقه و موتور لرزاننده هر کدام ۱.۱ کیلووات با دور ۲۸۰۰ در هر دقیقه عنوان کرد و افزود: برق مورد نیاز برای راه اندازی آن ۳ فاز ۲۵ آمپر است. همچنین سیستم هیدرولیک دستگاه بلوک زنی متشکل از پمپ پیستونی ۱۵ لیتری ۵۰۰ بار فشار ساخت این شرکت است. فشار کاری هیدرولیک دستگاه حداکثر ۲۸۰ بار است و خریداران داخلی می توانند از گارانتی ۶ ماهه و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله استفاده کنند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، به گفته وی در دستگاه بلوک زنی ابتدا مصالح ساختمانی از جمله سیمان، ماسه و پوکه مخلوط شده با یکدیگر مخلوط می شوند. سپس ترکیب ایجادشده به درون یک سینی ریخته می شوند. بعد از آن مواد مخلوط شده را با استفاده از شن‌کش درون قالب ریخته تا فضاهای خالی پر شود.

عضو هیات مدیره این شرکت مرحله بعدی را ویبره کردن مواد در دستگاه بلوک زنی ذکر کرد و ادامه داد: در این مرحله ویبره دستگاه روشن شده و فضای خالی میان مواد ایجاد می‌شود. مجددا باید این فضاهای خالی ایجادشده پر شوند. اقدام بعدی که دستگاه بلوک زنی انجام می‌دهد، این است که سمبه دستگاه پایین آورده می‌شود تا مواد متراکم شوند. در آخرین مرحله نیز قالب از دستگاه خارج می‌شود.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)